Magic is loading...

History

8f2b5424f14c435f2714038eddabe21e.jpeg

SAFER SPACES

Magic Break olarak gerçek ve içten bir müzik, sanat ve topluluk deneyimi yaratmaya çok değer veriyoruz. Burada, herkesin hoş karşılandığı ve kabul gördüğü; samimi, yüreklendirici ve güvenli bir ortam sunuyoruz.
 
Tüm misafirlerimizden, hoşça vakit geçirirken aynı ortamı paylaştıkları herkese karşı saygılı, açık fikirli ve kibar davranmalarını önemle rica ederiz.
 
Herhangi bir cinsiyet kimliğine, cinsel yönelime, etnik/kültürel/dini aidiyete, fiziksel boyuta ve/veya engelliliğe dayalı sözlü veya fiziksel taciz, ayrımcılık ve/veya zorbalığa, festival yönetimi tarafından hiçbir koşulda tolere edilmeyecektir.
 
Ayrıca başka festival katılımcılarının içinde net şekilde göründükleri fotoğrafları veya videoları çekmeden önce kendilerinden izin almanızı öneririz.
 
Tüm Magician’ların festival deneyimleri boyunca kendilerini her zaman rahat hissedeceklerini içtenlikle umuyoruz, ancak deneyiminizin herhangi bir noktasında kendinizi rahatsız hissederseniz, lütfen etkinlik ekibimize ulaşmaktan çekinmeyin. Sözleriniz ciddiye alınacak ve durumu elimizden gelen en iyi şekilde düzeltmek için derhal harekete geçilecektir.


YENİ GELENLER İÇİN HİKAYEMİZ
 
Magic Break'in geçmişi, İstanbul’da heyecan verici bir rave sahnesinin ilk dalgalarının hissedilmeye başlandığı 2005 yılına dayanıyor.
 
Yolculuğumuzun ilk adımı için Boğaziçi Üniversitesi’ne uzanıyoruz ve bir grup elektro müzik tutkununun Türkiye'deki elektronik müzik kültürünü kutlamak için yaptıkları anlaşmayla hikayeyi başlatıyoruz. Bu tutkulu hedefle yola koyulan ilk Magician’lar, aynı yıl ilk kez Antalya’da bir araya gelerek dört gün boyunca Akdeniz’in turkuaz sularına kıyısı olan muhteşem plajlarda dans ettiler.
 
Olağanüstü bir yaratıcılığa sahip olan bu çok çeşitli grup, Antalya’da buluştukları yeri daha ilk yıldan birlikte dans etmelerine ve özgür olmalarına izin veren baştan çıkarıcı ve etkileyici bir vahaya dönüştürdüler. İlk yıl yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşen Magic Break, her biri eğlenceyi, müziği ve dünyamızı seven bu kişilerin ortaya koyduklarıyla alışılmadık bir elektronik müzik projesi olarak karakterini buldu.
 
Onuncu yaşını geride bıraktıktan sonra, 2016 yılında Magic Break birçok köklü değişiklik geçirerek takip eden yıllarda Türkiye’de sektörü birçok yönden şekillendirecek adımlar attı.
 
Denize sıfır, 113 bin metrekarelik ayrıcalıklı bir lokasyonda yer alan 3 gösterişli otel binası, tek mekanda birleşerek benzersiz bir festival havası yaratıldı. Festival alanına dağılmış bir dizi sanat ve ve ışık enstalasyonlarıyla nefes kesen gösteriler sunuldu. House, techno, disco sahnelerinin en büyük ve en iyi isimlerinden bazıları atmosferi heyecan verici bir enerjiyle doldurdu.
Tüm unsur ve katılımcıların bir parçası olduğu bu deneyimle, Magic Break 2016 teması “Peace & Unity” ile mekanın, ışığın ve sesin sınırlarını keşfetti.
 
Başarı sonraki yıllarda da artarak devam etti ve her yıl tükenen biletler bir festival klasiği haline geldi.
 
Bugün Magic Break, Türkiye'deki önemli bir elektronik müzik festivali destinasyonu olarak dünyadaki raver’ların yapılacaklar listesinin başında yer alıyor.
Festivalde her yıl 4 gün 3 gece boyunca elektronik müzik, sanatın her alanına yönelik beğeniler, açık fikirlilik ve Akdeniz doğası kutlanıyor.
 
Bu okuduğunuz satırları, Magic Break’in herkese iyi hissettiren atmosferinde buluşmak için bir işaret kabul edin.
Hemen rezervasyonunuzu tamamlayın ve elektronik müzik, ilham ve mutlulukla dolu büyülü bir hafta sonunda bize katılın!